Jdi na obsah Jdi na menu
 


Osbourne (narozený jako John Michael Osbourne, 3. prosince 1948, Aston, Birmingham) byl zpěvákem legendární heavymetalové kapely Black Sabbath, odkud byl v roce 1979 vyhozen, ale v roce 1997 se do ní na čas vrátil a kapela začala příležitostně vystupovat opět v původní sestavě, kterou tvořili Ozzy, Tony Iommi, Geezer Butler a Bill Ward. Od 80. let 20. století vystupuje sólově, zde je komerčně ještě úspěšnější, než bylo jeho působení ve skupině Black Sabbath. Jedná se o jednoho z nejznámějších, ale také nejkontroverznějších rockových zpěváků současnosti.

Spolu se svou manželkou Sharon každoročně organizuje metalový festival Ozzfest, na kterém hrají spousty Heavy Metalových, Hard Rockových, Death Metalových, Hardcore a Nu Metalových skupin. Ozzy a jeho rodina byli hlavními protagonisty reality show The Osbournes, kterou vysílala MTV. Je podruhé ženatý a má pět dětí - Jessica (naroz. 1972), Louis (naroz. 1975), Aimee (naroz. 1983), Kelly (naroz. 1984), Jack (naroz. 1985).

 

Život, kariéra

70. léta

Ozzy vydává první nahrávky s Black Sabbath - píše se rok 1970. Eponymní nahrávka se ten samý rok dočká platinové desky. S Black Sabbath vydává 10 nahrávek. Black Sabbath dodnes po celém světě prodali přes 100 miliónů kusů svých desek.

Black Sabbath podnikli několik celosvětových turné. V roce 1975 vystupují na California Jam před 250 000 fanoušky. V roce 1979 se Ozzy vydává na sólovou dráhu.

80. léta

Ozzy vydává své první sólové album, vychází v roce 1981 a jmenuje se Blizzard Of Ozz. Album brzy dosáhne čtyřnásobné platinové desky. Během této dekády Ozzy vydá sedm alb, přičemž každého z nich se prodá přes 2 milióny kusů. Na sólové dráze celkem prodá přes 70 miliónů svých desek. V roce 1983 Ozzy koncertuje na pódiu US Festivalu před 250 000 lidmi. V roce 1985 Ozzy vystupuje na legendárním benefičním koncertě Live Aid. V roce 1989 vystupuje na Moskevském mírovém festivalu. Byl to první velký rockový koncert západní hvězdy na území SSSR.

90. léta

Ozzy během deváté dekády vydal pět alb. Každé z nich se stalo multiplatinovým. Koncertuje na nejrůznějších místech celého světa pro milióny svých fanoušků. Všechny jeho vystoupení jsou vždy jistě vyprodána. Ozzy vyhrál v roce 1993 Grammy v kategorii "Best Metal Performance" díky své "I Don´t Want To Change The World"

Ozzy v roce 1996 založili společně s Sharon, svou ženou a manažerkou v jedné osobě, OZZfest, první národní hudební festival věnovaný hard rocku, který měl hledat a představovat nové talenty. Ozzyho vystoupení na tomto festivalu navštívilo 1,4 miliónu lidí. Ozzfest se koná vždy jednou ročně. Část zisku z OZZfestu Ozzy poukazuje na nejrůznější charitativní účely, mj. na Lifebeat.

Po roce 2000

V roce 2000 se dočkal vlastní hvězdy na pověstném hollywoodském chodníku slávy. Vydal během svého dvacetiletého působení u firmy Epic 12 alb. V roce 2000 obdržel Grammy v kategorii Best Metal Performance jako člen Black Sabbath za skladbu "Iron Man". Téměř milión fanoušků navštívilo pátý ročník Ozzfestu 2000. Ozzy byl společně s Black Sabbath hlavní hvězdou letošního ročníku Ozzfestu. Přes milión fanoušků navštívilo tento vyprodaný 27denní hudební festival.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ńová stránka

(Lórienus, 24. 11. 2012 17:15)

Ahojte, máme práve založenú novú stránku a predpokladám že vy tu ste asi faníušikimi trol/pagan metau.... takže sa môžete príst pozrieť ku nám: http://www.lorienor.estranky.sk/